MP2-HS024-41
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP2-HS024-41 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MP2-HS024-41
Manufacturer 3M
Description CONN SHROUD 2-FB 24POS 4ROW
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:MP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:05111156959
Number of Rows:4
Number of Positions:24
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Varies by Contact
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Features:-
Detailed Description:24 Position Shroud for Male Pins Connector Beige Varies by Contact Backplane