MP2-H048-41S1-S-KR
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP2-H048-41S1-S-KR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MP2-H048-41S1-S-KR
Manufacturer 3M
Description CONN HEADER VERT 48POS 4ROW GOLD
(In US Dollars)
504 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Solder
Series:MetPak™ MP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:00051119928174
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:4
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:48
Number of Columns:-
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Board Guide, Mating Guide
Current Rating:1.5A