MP-406254-1.5-8A
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP-406254-1.5-8A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MP-406254-1.5-8A
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description LABEL ID PRODUCT
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Series:MP
Packaging:1500 per Roll
Other Names:4-1200602-1
F57507-000
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Metallized Polyester
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Label Type:Die-Cut
Label Size:1.6" x 1.0" (40.6mm x 25.4mm)