MNR34J5ABJ391
LAPIS Semiconductor
MNR34J5ABJ391
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MNR34J5ABJ391 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MNR34J5ABJ391
Manufacturer LAPIS Semiconductor
Description RES ARRAY 4 RES 390 OHM 2012
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 920 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" L x 0.122" W (5.20mm x 3.10mm)
Series:MNR
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):390
Power Per Element:125mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:2012, Convex, Long Side Terminals
Other Names:MNR34391CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Detailed Description:390 Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals