MNR18ERAPJ390
LAPIS Semiconductor
MNR18ERAPJ390
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MNR18ERAPJ390 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MNR18ERAPJ390
Manufacturer LAPIS Semiconductor
Description RES ARRAY 8 RES 39 OHM 1606
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):39
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1606, Convex, Long Side Terminals
Other Names:RHM1629CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Detailed Description:39 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 1606, Convex, Long Side Terminals