MNR12ERAPJ390
LAPIS Semiconductor
MNR12ERAPJ390
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MNR12ERAPJ390 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MNR12ERAPJ390
Manufacturer LAPIS Semiconductor
Description RES ARRAY 2 RES 39 OHM 0606
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Series:MNR
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):39
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0606, Convex
Other Names:RHM1391DKR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:39 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex