MNR04M0ABJ101
LAPIS Semiconductor
MNR04M0ABJ101
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MNR04M0ABJ101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MNR04M0ABJ101
Manufacturer ROHM
Description Res Thick Film NET 100Ohm 5% ±300ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex 0804 SMD Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 193328 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:MNR
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):100
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0804, Convex, Long Side Terminals
Other Names:MNR04101TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:100 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±300ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals