MNG18-110DFK-A
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MNG18-110DFK-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MNG18-110DFK-A
Manufacturer 3M
Description CONN QC RCPT
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18-22 AWG
Termination:Crimp
Terminal Type:Standard
Tab Width:0.110" (2.79mm)
Tab Thickness:0.020" (0.51mm)
Tab Length:-
Series:Scotchlok™
Packaging:Bulk
Other Names:00051128574454
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:0.770" (19.56mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Diameter:0.160" (4.06mm)
Insulation:Non-Mating End Insulated
Gender:Female
Features:-
Detailed Description:0.110" (2.79mm) Quick Connect Female 18-22 AWG Crimp Connector Non-Mating End Insulated