MNG14-187DMX-BOTTLE
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MNG14-187DMX-BOTTLE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MNG14-187DMX-BOTTLE
Manufacturer 3M
Description CONN QC TAB 14-16AWG 0.187 100PC
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Wire Gauge:14-16 AWG
Termination:Crimp
Terminal Type:Standard
Tab Width:0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:0.020" (0.51mm)
Tab Length:-
Series:Scotchlok™
Packaging:Bulk
Other Names:00051128586778
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Length - Overall:0.840" (21.34mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Diameter:0.145" (3.68mm)
Insulation:Non-Mating End Insulated
Gender:Male
Features:-
Detailed Description:0.187" (4.75mm) Quick Connect Male 14-16 AWG Crimp Connector Non-Mating End Insulated 100 PC