MMZ1608D121CTAH0
TDK Corporation
MMZ1608D121CTAH0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMZ1608D121CTAH0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMZ1608D121CTAH0
Manufacturer TDK
Description Ferrite Bead, 120 Ohm, 0.4A, 0603 Rohs Compliant: Yes
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 153079 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:MMZ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:445-8675-2
MMZ1608D121C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.030" (0.75mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):300 mOhm
Current Rating (Max):400mA