MMZ1005Y471CTD25
TDK Corporation
MMZ1005Y471CTD25
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMZ1005Y471CTD25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMZ1005Y471CTD25
Manufacturer TDK Corporation
Description FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:MMZ
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:445-172802-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:470 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.022" (0.55mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):470 mOhm
Current Rating (Max):250mA