MMZ0402S700CT000
TDK Corporation
MMZ0402S700CT000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMZ0402S700CT000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMZ0402S700CT000
Manufacturer TDK
Description Ind Chip Bead Multi-Layer 70Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 01005 Punched Paper T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 70379 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:MMZ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Other Names:445-8669-2
MMZ0402S700C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Impedance @ Frequency:70 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.009" (0.22mm)
Filter Type:Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max):360 mOhm
Current Rating (Max):300mA