MMU01020C4701FB300
Electro-Films (EFI) / Vishay
MMU01020C4701FB300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMU01020C4701FB300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMU01020C4701FB300
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 4.7K OHM 1% 0.3W 0102
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0102
Size / Dimension:0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Series:MMU - Professional
Resistance:4.7 kOhms
Power (Watts):0.3W