MMP100FRF6K98
Buy MMP100FRF6K98 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMP100FRF6K98
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 1W MELF
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MMP
Resistance:6.98 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:6.98 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film