MMP100FRE562K
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMP100FRE562K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMP100FRE562K
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 1W MELF
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MMP
Resistance:562 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:562 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film