MMF25SDRE15R
Buy MMF25SDRE15R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF25SDRE15R
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 0.5% 1/4W MELF
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Series:MMF
Resistance:15 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:15 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film