MMF25SBRD560R
Buy MMF25SBRD560R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF25SBRD560R
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 0.1% 1/4W MELF
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Series:MMF
Resistance:560 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:560 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film