MMF25SBRD510R
Yageo
MMF25SBRD510R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMF25SBRD510R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF25SBRD510R
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 510 OHM 0.1% 1/4W MELF
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Series:MMF
Resistance:510 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:510 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film