MMF204FRE750K
Buy MMF204FRE750K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF204FRE750K
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 0.4W MELF
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Series:MMF
Resistance:750 kOhms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:750 kOhms ±1% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film