MMF204FRE634R
Buy MMF204FRE634R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF204FRE634R
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 0.4W MELF
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Series:MMF
Resistance:634 Ohms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:634 Ohms ±1% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film