MMF204DRE26R7
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMF204DRE26R7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF204DRE26R7
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 0.5% 0.4W MELF
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Series:MMF
Resistance:26.7 Ohms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:26.7 Ohms ±0.5% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Metal Film