MMF1WSFRE340R
Buy MMF1WSFRE340R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF1WSFRE340R
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 1% 1W MELF
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)
Series:MMF
Resistance:340 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0309
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:340 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0309 Metal Film