MMF-25FRF100R
Yageo
MMF-25FRF100R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMF-25FRF100R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMF-25FRF100R
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 100 OHM 1% 1/4W MELF
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:MELF
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Series:MMF
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0207
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0207 Metal Film