MMBTH10-4LT1G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
MMBTH10-4LT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMBTH10-4LT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMBTH10-4LT1G
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description TRANS VHF/UHF NPN 25V SOT-23
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 9636 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):25V
Transistor Type:NPN
Supplier Device Package:SOT-23-3 (TO-236)
Series:-
Power - Max:225mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Other Names:MMBTH10-4LT1GOSCT
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Noise Figure (dB Typ @ f):-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Gain:-
Frequency - Transition:800MHz
Detailed Description:RF Transistor NPN 25V 800MHz 225mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:120 @ 4mA, 10V