MMB02070C8203FB200
Vishay Precision Group
MMB02070C8203FB200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMB02070C8203FB200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMB02070C8203FB200
Manufacturer Vishay
Description Res Thin Film 0207 820K Ohm 1% 2/5W ±50ppm/C Conformal Melf SMD Blister T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 47956 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Series:MMB - Professional
Resistance:820 kOhms
Power (Watts):1W