MMB02070C5603FB200
Electro-Films (EFI) / Vishay
MMB02070C5603FB200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMB02070C5603FB200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMB02070C5603FB200
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 560K OHM 1% 1W 0207
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Series:MMB - Professional
Resistance:560 kOhms
Power (Watts):1W