MMB02070C3607FB200
Electro-Films (EFI) / Vishay
MMB02070C3607FB200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMB02070C3607FB200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMB02070C3607FB200
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 0.36 OHM 1% 1W 0207
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Series:MMB - Professional
Resistance:360 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:MELF, 0207
Other Names:749-1101-1
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:360 mOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film