MMB02070C3307JB200
Electro-Films (EFI) / Vishay
MMB02070C3307JB200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMB02070C3307JB200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMB02070C3307JB200
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 0.33 OHM 5% 1W MELF 0207
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0207
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Series:MMB - Professional
Resistance:330 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:MELF, 0207
Other Names:749-1938-6
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:330 mOhms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film