MMA02040D6812CB300
Electro-Films (EFI) / Vishay
MMA02040D6812CB300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMA02040D6812CB300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMA02040D6812CB300
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0204
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Series:MMA - Precision
Resistance:68.1 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:68.1 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film