MMA02040C5103FB300
Electro-Films (EFI) / Vishay
MMA02040C5103FB300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMA02040C5103FB300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MMA02040C5103FB300
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 510K OHM 1% 2/5W MELF 0204
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0204
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Series:MMA - Professional
Resistance:510 kOhms
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0204
Other Names:749-1916-2
MMA02040C5103FB300-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Failure Rate:-
Detailed Description:510 kOhms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film