MM5Z16VMT1G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
MM5Z16VMT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM5Z16VMT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MM5Z16VMT1G
Manufacturer ON Semiconductor
Description DIODE ZENER 16V 200MW SOD523
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Isolation:40 Ohm
Voltage - Breakdown:SOD-523
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Power - Max:200mW
Polarization:SC-79, SOD-523
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Manufacturer Part Number:MM5Z16VMT1G
Impedance (Max) (Zzt):16V
Expanded Description:Zener Diode 200mW Surface Mount SOD-523
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Diode Configuration:50nA @ 11.2V
Current - Reverse Leakage @ Vr:900mV @ 10mA