MM2280H48B1+6-FSR
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM2280H48B1+6-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MM2280H48B1+6-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN DC AXIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Width:80.00mm
Voltage Range:-
Voltage - Rated:48VDC
Termination:4 Wire Leads
Static Pressure:0.097 in H2O (24.3 Pa)
Size / Dimension:Round - 222mm Dia
Series:MM2280
RPM:3000 RPM
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Noise:60.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Magnesium Alloy
Material - Blade:Magnesium Alloy
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:1.40A