MM08-60APO-ZT0
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MM08-60APO-ZT0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MM08-60APO-ZT0
Manufacturer SICK
Description PNP NC M8 QD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:10 V ~ 30 V
Type:-
Termination Style:Connector
Series:-
Package / Case:Cylinder, Threaded - M8
Output Type:NC
Other Names:1069742
Operating Temperature:-25°C ~ 75°C
Must Release:60.00mm
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Frequency:1kHz