MLZ2012DR10DTD25
TDK Corporation
MLZ2012DR10DTD25
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLZ2012DR10DTD25 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLZ2012DR10DTD25
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 100NH 1.15A 91 MOHM
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Shielding:Shielded
Series:MLZ
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:25MHz
Inductance:100nH
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:100nH Shielded Multilayer Inductor 1.15A 91 mOhm Max 0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR):91 mOhm Max
Current Rating:1.15A
Current - Saturation:1A