MLTFC4H-LP316WH
Panduit
MLTFC4H-LP316WH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLTFC4H-LP316WH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLTFC4H-LP316WH
Manufacturer Panduit
Description TIE 316SS POLYCOAT 250# 14.3" WH
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.310" (7.87mm)
Packaging:50 per Pkg
Other Names:07498311793
MLTFC4H-LP316WH-ND
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:14.25"
Length - Actual:1.192' (363.22mm)
Features:Corrosion Resistance, UV Resistant
Detailed Description:Standard, Locking White 4.00" (101.60mm) 0.310" (7.87mm) 250 lbs (113.40 kg) 1.192' (363.22mm)
Color:White
Bundle Diameter:4.00" (101.60mm)