MLT2.7WLH-LP
Panduit
MLT2.7WLH-LP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLT2.7WLH-LP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLT2.7WLH-LP
Manufacturer Panduit
Description TIE WAVE TY 304 SS 250# 10.2"L
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.250" (6.35mm)
Tensile Strength:250 lbs (113.40 kg)
Series:Pan-Steel® Wave-Ty™
Packaging:50 per Pkg
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:10.25"
Length - Actual:0.850' (259.08mm, 10.20")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Standard, Locking Silver 2.70" (68.60mm) 0.250" (6.35mm) 250 lbs (113.40 kg) 0.850' (259.08mm, 10.20")
Color:Silver
Bundle Diameter:2.70" (68.60mm)