MLL12-0.25-A
Ault / SL Power
MLL12-0.25-A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLL12-0.25-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLL12-0.25-A
Manufacturer Ault / SL Power
Description AC/DC CONVERTER +/-12V 6W
Lead Free Status / RoHS Status Vendor undefined / Vendor undefined
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Type:Linear
Size / Dimension:4.25" L x 3.25" W x 1.70" H (180.0mm x 82.6mm x 43.2mm)
Series:Linear L
Power (Watts):6W
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:2
Mounting Type:Chassis Mount
Minimum Load Required:-
Features:Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Efficiency:55%
Detailed Description:Linear AC DC Converter 2 Output 12V -12V 250mA, 250mA 100 ~ 240 VAC Input
Current - Output (Max):250mA, 250mA