MLG1005S1N0ST000
TDK Corporation
MLG1005S1N0ST000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLG1005S1N0ST000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MLG1005S1N0ST000
Manufacturer TDK
Description 1 nH Unshielded Multilayer Inductor 1 A 1mOhm Max 42 (15 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 97617 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±0.3nH
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding:Unshielded
Series:MLG
Ratings:-
Q @ Freq:7 @ 100MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:445-3035-2
MLG1005S1N0S
MLG1005S1N0ST
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Non-Magnetic
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Inductance Frequency - Test:100MHz
Inductance:1nH
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Frequency - Self Resonant:10GHz
Detailed Description:1nH Unshielded Multilayer Inductor 1A 100 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
DC Resistance (DCR):100 mOhm Max
Current Rating:1A