MKT1817233256
Buy MKT1817233256 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1817233256
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 3300PF 20% 250VDC RAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:160V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Series:MKT1817
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:1817233256
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:3300pF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:3300pF