MKT1813610014R
Buy MKT1813610014R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1813610014R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 10UF 5% 100VDC AXIAL
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.650" Dia x 1.240" L (16.50mm x 31.50mm)
Series:MKT1813
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:1813610014R
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Axial
Capacitance:10µF