MKT1813333405G
Electro-Films (EFI) / Vishay
MKT1813333405G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MKT1813333405G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1813333405G
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 400VDC AXIAL
(In US Dollars)
1750 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.551" L (6.00mm x 14.00mm)
Series:MKT1813
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Other Names:1813333405G
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Axial
Capacitance:0.033µF