MKT1813222636
Buy MKT1813222636 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKT1813222636
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 2200PF 20% 630VDC AXIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:220V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Series:MKT1813
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:1813222636
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:2200pF Film Capacitor 220V 630V Polyester, Metallized Axial
Capacitance:2200pF