MKP385410125JIP2T0
Buy MKP385410125JIP2T0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKP385410125JIP2T0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.1UF 5% 1.25KVDC RAD
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1250V (1.25kV)
Voltage Rating - AC:450V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Series:MKP385
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:Radial
Other Names:385410125JIP2T0
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 450V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.1µF