MKP385256200JC02R0
Buy MKP385256200JC02R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKP385256200JC02R0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 5600PF 5% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:700V
Tolerance:±5%
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:385256200JC02R0
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Detailed Description:5600pF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:5600pF