MKP383415200JPP2T0
Buy MKP383415200JPP2T0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKP383415200JPP2T0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.15UF 5% 2KVDC RADIAL
(In US Dollars)
105 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:2000V (2kV)
Voltage Rating - AC:700V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.634" L x 0.630" W (41.50mm x 16.00mm)
Series:MMKP383
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:Radial
Other Names:383415200JPP2T0
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.122" (28.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.15µF Film Capacitor 700V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.15µF