MKP383310025JC02W0
Buy MKP383310025JC02W0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKP383310025JC02W0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 10000PF 5% 250VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm)
Series:MMKP383
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:383310025JC02W0
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:10000pF Film Capacitor 125V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:10000pF