MKP18424124902
Buy MKP18424124902 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MKP18424124902
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.12UF 400VAC AXIAL
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:-
Termination:PC Pins
Series:MKP1842
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Can
Other Names:18424124902
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.12µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial, Can
Capacitance:0.12µF