MI21-50PD-SF-EJR
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MI21-50PD-SF-EJR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MI21-50PD-SF-EJR
Manufacturer Hirose
Description CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Series:MI21
Packaging:Tray
Other Names:*MI21-50PD-SF-EJR
H3230
MI2150PDSFEJR
Number of Positions:50
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Mounting Feature:Normal, Standard - Top
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Insertion, Removal Method:Push In, Push Out
Height Above Board:0.281" (7.15mm)
Features:Board Guide
Ejector Side:Right
Detailed Description:50 Position Card Connector CompactFlash® - Type I, II Surface Mount, Right Angle Gold