MHQ1005P3N5CT000
TDK Corporation
MHQ1005P3N5CT000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MHQ1005P3N5CT000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MHQ1005P3N5CT000
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM
Type:Multilayer
Tolerance:±0.2nH
Supplier Device Package:1006 (0402)
Size / Dimension:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Shielding:Unshielded
Series:MHQ-P
Ratings:-
Q @ Freq:23 @ 250MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1006 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100MHz
Inductance:3.5nH
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Frequency - Self Resonant:5.8GHz
Detailed Description:3.5nH Unshielded Multilayer Inductor 900mA 90 mOhm Max 0402 (1006 Metric)
DC Resistance (DCR):90 mOhm Max
Current Rating:900mA