MHQ0402P3N2CT000
TDK Corporation
MHQ0402P3N2CT000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MHQ0402P3N2CT000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MHQ0402P3N2CT000
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 3.2NH 200MA 500 MOHM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±0.2nH
Supplier Device Package:01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:0.017" L x 0.009" W (0.44mm x 0.24mm)
Ratings:-
Q @ Freq:10 @ 500MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:500MHz
Inductance:3.2nH
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)
Frequency - Self Resonant:5GHz
Detailed Description:3.2nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 500 mOhm Max 01005 (0402 Metric)
DC Resistance (DCR):500 mOhm Max
Current Rating:200mA